Jens Price Wolf

Dyrektor generalny, Europa i wiceprezes ds. handlowych, Enviva

Jens Price Wolf pełni funkcję Dyrektora Generalnego Enviva Europe, kierując działaniami firmy w zakresie regulacji, obsługi klienta i rozwoju rynku w Europie. Jens posiada 20-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym oraz w zakresie całego łańcucha wartości biomasy wykorzystywanej do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Swoją karierę rozpoczął jako konsultant w ICF Consulting, a następnie McKinsey & Company, gdzie doradzał firmom w zakresie operacji i strategii. Jako dyrektor ds. zarządzania majątkiem i rozwoju w DONG Energy (obecnie Orsted) był odpowiedzialny za rozwój konwersji biomasy w czterech duńskich elektrociepłowniach. Przed rozpoczęciem pracy w Envivie był Dyrektorem Handlowym w Drax, gdzie odpowiedał za handel, pozyskiwanie biomasy, rozwój i logistykę.


Jens uzyskał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Kopenhaskim. Jest obywatelem Danii, ale mieszka w Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

Enviva Biomass
Enviva jest największym na świecie producentem zrównoważonegi pelettu drzewnego, odnawialnej alternatywy dla węgla. Pellet drzewny jest odnawialnym źródłem energii i ma na celu redukcję emisji dwutlenku węgla i ograniczenie zależności od paliw kopalnych.