ORGANIZATOR GŁÓWNY

Wszyscy tylko mówią. Mówią, że musimy, że powinniśmy, że najwyższy czas. Że planeta umiera, że lasy płoną, że zaraz zabraknie nam wody. I że już nie ma czym oddychać. A hasło ECO powiewa na sztandarach wszystkich partii politycznych i jestem marketingowym sloganem wielkich koncernów i korporacji.

I co z tego?

Dwa lata temu założyliśmy Fundację Czyste Powietrze. Nie po to by mówić, ale by działać. Bez flashów, kamer i dopalanych postów w mediach społecznościowych.  Od tego czasu byliśmy w co siódmej gminie w Polsce. Zorganizowaliśmy setki spotkań z mieszkańcami, by pokazać im, że jakość powietrza zależy w dużej mierze od nich. Że mają wpływ. W rezultacie udzieliliśmy prawie 30 tysięcy bezpłatnych konsultacji i pomogliśmy złożyć kilka tysięcy wniosków, by zmienić nieefektywne źródła ciepła. Czytaj: by wymienić piece-kopciuchy, od których duszą się nasze wsie i miasteczka.

Po co to robimy? Bo wiemy, że to nie hasła i slogany zmieniają świat, ale działanie u podstaw. I że w tej potyczce o klimat zwyciężymy tylko wtedy, jeśli każdy odrobi swoje zadanie.

Każdy, czyli ty też.

Dziś chcemy poderwać do działania innych. Pokazać, że się da, i pokazać, jak to zrobić. Na dużą skalę. Dlatego już w czerwcu 2020 organizujemy wydarzenie on-line, którego w naszej przestrzeni publicznej dotąd nie było:
TOGETAIR 2020. Razem dla klimatu.

Z przedstawicielami rządu, biznesu i lokalnych społeczności. I z Twoim udziałem.

Poznaj szczegóły wydarzenia i dołącz do nas.

Bo bez Ciebie to nie będzie miało sensu.

 

WSPÓŁORGANIZATORZY

Fundacja Pozytywnych Idei to inicjatywa, która jest uzupełnieniem działań grupy CreativeHarder. Wspiera kreatywne podmioty, instytucje i osoby. Podmiot jest współorganizatorem akcji społecznych, wydarzeń proekologicznych i inicjatyw na rzecz środowiska, np. Dzielnica Wisła, One Day, Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Przyczynia się do promocji utalentowanych sportowców, artystów i działaczy.